Nové webové stránky pro pletenou a háčkovanou módu (převážně) pro dospělé najdete na adrese www.emvistyle.cz

Od nového webu si slibuji větší přehlednost a hlavně komunikativnost stránek - příspěvky jsou řazeny chronologicky a pod každý příspěvek je možné psát rovnou komentáře. Bude to web hlavně, ale nejen o pletení. V současné době pomalu, ale jistě překopírovávám na nové stránky všechny zde uvedené návody a fotogalerie.

 

10 důvodů, proč začít plést nebo háčkovat :-) :

1.  Pletení a háčkování je činnost, která krásně uvolňuje napětí. Největší zlo dnešní doby  - stres a shon - nás provázejí na každém kroku. Pletením či háčkováním sice zaměstnáme ruce i mysl,  ale zpomalíme při tom, v klidu se posadíme do útulného koutku s klubíčky, necháme přízi plynout mezi prsty a jen pozorujeme, jak přibývají hotové řádky. Skoro jako bychom se nechali nést na vlnách času, nesnažíme se je předběhnout, jenom se necháme kolébat a dovolíme těm vlnám odplavit únavu, stres a frustrace.

2.  Procvičujeme si paměť i manuální zručnost

3.  Zlepšujeme svou prostorovou představivost

4.  Stále se můžeme učit a objevovat něco nového

5.  Máme možnost seberealizace, jen na nás záleží, jaké barvy a jaký materiál vybereme pro další projekt a nikdo nám do toho nebude mluvit (pokud zrovna nepleteme nebo neháčkujeme nějaký model pro náctiletou dceru :-))

6.  Máme chvilku pro sebe. Můžeme společně s přízí nechat plynout i myšlenky - nejlepší nápady dostávám právě při pletení nebo háčkování

7. Nenudíme se, pokud na nás zrovna naši blízcí a kamarádi nemají čas a lépe nám uteče čas při čekání kdekoliv (přiznám se, že jsem vytáhla háčkování už i za volantem v dopravní zácpě :-))

8. Hotové projekty nám přináší radost a potěšení z povedené práce

9. Obohatíme si šatník originálními modely, které určitě nezůstanou bez povšimnutí

10. Obdiv a pochvala našich výrobků nám zvedne sebevědomí

Děkuji všem návštěvnicím i návštěvníkům mých stránek za přízeň a přeji, ať se vám práce s klubíčky daří podle vašich představ.

TOPlist
Klub ručního pletení

Novinky

WWKIP day 2016

23.06.2016 15:39
 V sobotu, 18.6.2016, proběhlo již třetí brněnské setkání v parku Lužánky v rámci...

Produkty

Kapsičky ve formě srdíček

Návod na mém blogu.

Balónové podložky pod šálky a hrnky

Na předvelikonočním pletařském srazu jsme vyráběly podložky pod hrnečky. Tady jsou moje balónové, háčkované z bavlněné příze Catania.

Pletená deka z alpaky Drops Nepal

Konečně jsem se pustila do pletené deky, kterou jsem navrhovala loni těsně před Vánocemi. Tak mám za víkend 9 čtverečků. Ještě jich zbývá 99. Můžete uzavírat sázky, jestli bude hotovo do prázdnin.  Návod ZDE  - je velmi jednoduchý: čtverečky navazují podle barevného schématu:

Cípatý šátek

Šátek pletený technikou zkrácených řad - návod zdarma v sekci návody.

Tuniská technika - háčkovaná taštička na zip

V mém e-shopu najde set k vytvoření dvou takovýchto taštiček i s podrobným videonávodem pro ty z vás, kdo s háčkováním teprve začínají a psaným návodem pro pokročilejší. Set obsahuje dvě klubka příze Camilla (barevné a kontrastní), dva zipy délky 12 cm, pletací háček 35 cm č. 3,5 a háček 15 cm č. 3.

Nové ručně barvené melíry

Více ve fotogalerii.

Hvězdičky

Háčkované do pevného úpletu ze zbytků akrylové příze - zavěšené vypadají docela dobře.

Háčkované ozdoby

Generálka na Vánoce - letos bude stromeček celý háčkovaný a pletený (kromě sladkostí, které tam zatím nemůžou chybět).

Háčkované 3D srdíčko

Vánoce se blíží a pokud, jako já, uvažujete o háčkovaných ozdobách na stromeček, je nejvyšší čas začít. Více v návodech.

Nové příze Manos Silk Blend

V mém e-shopu najdete 9 nových odstínů originálních přízí Manos Silk Blend - Směs nejjemnějšího merina a hedvábí. Úplety jsou měkké, hřejivé a náročné na údržbu. Kromě kvalitního vlákna mě osobně dostávají hry barev v úžasných melírech. Příze jsou ručně vyráběné v různých regionech v Uruguai v místních dílnách sdružených pod značkou neziskové společnosti Manos Del Uruguay tradičními metodami a prodávají se po celém světě, nejen ve Spojených státech a v Evropě, ale i v Jihoafrické republice a v...
1 | 2 | 3 >>