Nové webové stránky pro pletenou a háčkovanou módu (převážně) pro dospělé najdete na adrese www.emvistyle.cz

Od nového webu si slibuji větší přehlednost a hlavně komunikativnost stránek - příspěvky jsou řazeny chronologicky a pod každý příspěvek je možné psát rovnou komentáře. Bude to web hlavně, ale nejen o pletení. V současné době pomalu, ale jistě překopírovávám na nové stránky všechny zde uvedené návody a fotogalerie.

 

10 důvodů, proč začít plést nebo háčkovat :-) :

1.  Pletení a háčkování je činnost, která krásně uvolňuje napětí. Největší zlo dnešní doby  - stres a shon - nás provázejí na každém kroku. Pletením či háčkováním sice zaměstnáme ruce i mysl,  ale zpomalíme při tom, v klidu se posadíme do útulného koutku s klubíčky, necháme přízi plynout mezi prsty a jen pozorujeme, jak přibývají hotové řádky. Skoro jako bychom se nechali nést na vlnách času, nesnažíme se je předběhnout, jenom se necháme kolébat a dovolíme těm vlnám odplavit únavu, stres a frustrace.

2.  Procvičujeme si paměť i manuální zručnost

3.  Zlepšujeme svou prostorovou představivost

4.  Stále se můžeme učit a objevovat něco nového

5.  Máme možnost seberealizace, jen na nás záleží, jaké barvy a jaký materiál vybereme pro další projekt a nikdo nám do toho nebude mluvit (pokud zrovna nepleteme nebo neháčkujeme nějaký model pro náctiletou dceru :-))

6.  Máme chvilku pro sebe. Můžeme společně s přízí nechat plynout i myšlenky - nejlepší nápady dostávám právě při pletení nebo háčkování

7. Nenudíme se, pokud na nás zrovna naši blízcí a kamarádi nemají čas a lépe nám uteče čas při čekání kdekoliv (přiznám se, že jsem vytáhla háčkování už i za volantem v dopravní zácpě :-))

8. Hotové projekty nám přináší radost a potěšení z povedené práce

9. Obohatíme si šatník originálními modely, které určitě nezůstanou bez povšimnutí

10. Obdiv a pochvala našich výrobků nám zvedne sebevědomí

Děkuji všem návštěvnicím i návštěvníkům mých stránek za přízeň a přeji, ať se vám práce s klubíčky daří podle vašich představ.

TOPlist
Klub ručního pletení

Novinky

WWKIP day 2016

23.06.2016 15:39
 V sobotu, 18.6.2016, proběhlo již třetí brněnské setkání v parku Lužánky v rámci...

Produkty

Fesťáková homelesska ze špaget

Čas hudebních festivalů a letních výletů, kdy nutně potřebujeme nějaké praktické a stylové zavazadlo. Pytlovitá kabela ze špaget s dlouhým popruhem se hodí křížem přes rameno a vejdou se do ní všechny nezbytnosti včetně pláštěnky. Vše potřebné můžeme mít stále u sebe a přitom nepřekáží a nechává volné ruce...

Štóla z příze Noro

Originalitu tomuto výrobku dodává luxusní tenká příze NORO sekku - směs bavlny, vlny a hedvábí s příměsí polyamidu. Návod zde.

Svěží jarní a letní přírodní melírky

Směsové bavlněné příze české produkce ručně barvené barvami na bavlnu. Více obrázků ve fotogalerii.

Pouštěný vzor s plastickými pruhy

Vzor vhodný na letní svetřík či halenku, vypadá dobře na bavlněných "těžších" přízích. Popis najdete v návodech.

Zaplstěte si s Drops

A teď do konce března dokonce se slevou! Vyzkoušela jsem plstění s přízí Eskimo od firmy Drops. Výsledek je velmi uspokojivý, z 200g příze jsem za víkend vyrobila dvě menší kapsičky na mobil a jeden obal na čtečku Kindle. Možná by se někomu z vašich blízkých kapsička na mobil či tablet hodila a je to opravdu rychlý a efektní projekt. Více najdete v sekci Návody zdarma.

Melírek 2

Druhý experiment s barvením - tentokrát len

Melírek 1

Bavlněná perlovka obarvená barvami na textil - výsledek lepší, než jsem čekala :-)

Nové veselé rukavice pro zamilované - nápad na Valentýnský dárek

Pokud chcete na zimních procházkách držet svého partnera za ruku a mít vaše spojené dlaně pěkně v teple, jsou dvojrukavice přesně to, co potřebujete :-). Nové rukavice upletené z  měkké polyakrylové příze je možné zakoupit v mém obchůdku na Fleru:  www.fler.cz/fairytale Rozměry prostoru pro dlaně: zhruba 12x12cm, délka tunýlků pro zápěstí: 13 cm (šířka variabilní, tunýlek je pružný, vejde se libovolné zápěstí, "dámskou" stranu jsem dělala trochu užší). Pokud byste si je rádi vytvořili...

Manos del Uruguay superjemné merino

Hotový výrobek - vlněné pončo - najdete ve fotogalerii, článek zde Pončo ze superjemného merina

Nová dvojrukavice - popis ke stažení v Návodech

Zatím vkládám textový popis, pro zdatnější pletařky snad dostačující. Podrobný fotonávod připravím až po Vánocích.  
<< 1 | 2 | 3 >>